Prostar 122 Radiator with out Frame*18
” Oil cooler on the grill side**For Low Temp Radiator need, use IN33EGR-PA*
Prostar 122 Radiator with out Frame*18
” Oil cooler on the grill side**For Low Temp Radiator need, use IN33EGR-PA*
| Model | PROSTAR |
|---|---|
| Year-from | 2010 |
| Year-to | 2010 |
| Product-oem | 1102580, 1102580-CS, 1102580CS |
| Height | 35.12" |
| Width | 40.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | International |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Prostar 122 Radiator with out Frame*18
” Oil cooler on the grill side**For Low Temp Radiator need, use IN33EGR-PA*