1993 – 1995 T450
Different Side Channels than KW5605
*USE TOP TANK #KW5992*
1993 – 1995 T450
Different Side Channels than KW5605
*USE TOP TANK #KW5992*
| Model | W900 |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1993 |
| Product-oem | 2403403, 437602, FLX000313, HDC010407, KEN23, SRM5605-4N, X3806, X5013-00, X501300, X5813-03, X581303 |
| Height | 32.68" |
| Width | 28.75" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | Flange |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1993 – 1995 T450
Different Side Channels than KW5605
*USE TOP TANK #KW5992*