1995-2007 Mack CL Series
*Bar & Plate Design*
1995-2007 Mack CL Series
*Bar & Plate Design*
| Model | CL Model, MH Model, RW Model |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1995 |
| Product-oem | 1030105, 1030146, 1030151, 1030160, 1030173, 1030273, 1115B, 204SX273, 222074, 25152457, 3MD39402M, 3MD514M, 3MD534AM, 3MD534M, 3MD535AM, 3MD536M, 3MD537M, 3MD543AM, 3MD544M, 3MD634M, 441159, 441160, 817141, 817166, ABPN09BH14E, BTC-1115B, BTC1115B, C-MK14E, CAC115B, CBMK14E, CMK14E, MAC17317, MADAC-14E, MADAC14E, X-MK14E |
| Height | 28.25" |
| Width | 25.43" |
| Depth | 2.50" |
| Inlet | 3.75" Flange |
| Outlet | 3.75" Flange |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1995-2007 Mack CL Series
*Bar & Plate Design*