1993 – 1995 Kenworth T450
*MUST VERIFY LOCATION OF CAC MOUNTS* IF CAC MOUNT IS NEAR BOTTOM TANK SEE PART KW5605A
1993 – 1995 Kenworth T450
*MUST VERIFY LOCATION OF CAC MOUNTS* IF CAC MOUNT IS NEAR BOTTOM TANK SEE PART KW5605A
| Model | W900 |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1993 |
| Product-oem | 437602, FLX000313, HDC010407, KEN23, SRM5605-4N, X3806, X5013-00, X501300, X5813-03, X581303 |
| Height | 32.68" |
| Width | 28.75" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | Flange |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1993 – 1995 Kenworth T450
*MUST VERIFY LOCATION OF CAC MOUNTS* IF CAC MOUNT IS NEAR BOTTOM TANK SEE PART KW5605A