2004-2007 Kenworth T300
2004-2007 Peterbilt 330 & 335
2007 Peterbilt 340
*Please use PB7705*
2004-2007 Kenworth T300
2004-2007 Peterbilt 330 & 335
2007 Peterbilt 340
*Please use PB7705*
| Model | T300, W900B |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 2006 |
| Product-oem | 11C-9695ST, 11C9695ST, 239207, 2400111, 3100200, 3E0106730000, 3E10673D, 3S10673, 437395S, 70809512221, 70809512222, 7700-05ST, 770005, 770005ST, F31-6041, F316041, FLX000317, HDC010184PA, HDC010591, S7705, SRM7705 |
| Height | 34.62" |
| Width | 15.75" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.25" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2004-2007 Kenworth T300
2004-2007 Peterbilt 330 & 335
2007 Peterbilt 340
*Please use PB7705*