1993 – 1995 Kenworth T450
*MUST VERIFY LOCATION OF CAC MOUNTS* IF CAC MOUNT IS NEAR BOTTOM TANK SEE PART KW5605A
1993 – 1995 Kenworth T450
*MUST VERIFY LOCATION OF CAC MOUNTS* IF CAC MOUNT IS NEAR BOTTOM TANK SEE PART KW5605A
| Model | W900 |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1993 |
| Product-oem | 437602, FLX000313, HDC010407, KEN23, SRM5605-4N, X3806, X5013-00, X501300, X5813-03, X581303 |
| Height | 32.68" |
| Width | 28.75" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | Flange |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1993 – 1995 Kenworth T450
*MUST VERIFY LOCATION OF CAC MOUNTS* IF CAC MOUNT IS NEAR BOTTOM TANK SEE PART KW5605A