1999-2003 Mack CX Vision
* Only available without frame *
1999-2003 Mack CX Vision
* Only available without frame *
| Model | CX Model, CX Vision, Vision |
|---|---|
| Year-from | 1999 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 007658, 1003474, 1003475, 1003546, 1050022, 1102339, 2001-3007, 20073007, 239400, 2MF510AM2, 2MF510M, 2MF510M2, 3MF529M2, 3MF5529A, 3MF5529AM, 3MF5529AM2, 3MF5529BM, 3MF5529M, 3MF5529M2, 437351S, 7300-08CST, 730008CST, 7308, BT-7256, BT7256, CTVTM-8095-3, FLX000419, HDC010067, HDC010648, MAC08, RC2366, S7308, SRK7351, X7308F |
| Height | 36.00" |
| Width | 28.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1999-2003 Mack CX Vision
* Only available without frame *