GMC Radiator
1991 – 1996 Chevy/GMC Medium Steel Cenventional
Crossflow radiator
GMC Radiator
1991 – 1996 Chevy/GMC Medium Steel Cenventional
Crossflow radiator
| Year-from | 1991 |
|---|---|
| Year-to | 1996 |
| Product-oem | 20525, 3096047, 437349S, 52452178, 52456571, 52465094, 5800-08ST, 580008ST, 5808, GMC08, HDC010290, REA41-1235A, REA411235A, S5808, SRM1810 |
| Height | 31.37" |
| Width | 25.37" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
1991 – 1996 Chevy/GMC Medium Steel Cenventional
Crossflow radiator