Chevy/GM Charge Air Cooler
Chevy/GM Charge Air Cooler
| Year-from | 2000 |
|---|---|
| Year-to | 2012 |
| Product-oem | 15752110, 15809N, 58580, 88536, 88537, C-CG66B, FLX010809, GMC15809N, SRM15752110 |
| Height | 43.00" |
| Width | 18.62" |
| Depth | 2.50" |
| Inlet | 3.00" |
| Outlet | 3.00" |
| Make | GMC |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Kenworth
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Chevy/GM Charge Air Cooler