1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler
1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler
| Model | B Series, F Series |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 3MF5490M |
| Height | 26.87" |
| Width | 28.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | Ford |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1990-1994 Ford F600, F700 & F800
With Oil Cooler