Freightliner Radiator
Fits FL 50 – 90 Series
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“
Freightliner Radiator
Fits FL 50 – 90 Series
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“
| Model | FL50, FL60, FL70, FL80 |
|---|---|
| Year-from | 2001 |
| Year-to | 2003 |
| Product-oem | 03AH00321SP, 11C-9698ST, 11C9698ST, 1AH00114S, 2001-1714C, 20011714C, 239151, 2AH00114, 310041T, 3AH00321SP, 437353F, 8000-17WF, 800017WF, 8017, BHT24H00114, BNT2AH00AA4, EXO3AH00321SP, FRE17F, HDC010078, HDC010514, S8017F |
| Height | 28.75" |
| Width | 24.50" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.25" Bottom Right |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
Fits FL 50 – 90 Series
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“