Superseded to Part# FR59OCBO
**NO WARRANTY**
Superseded to Part# FR59OCBO
**NO WARRANTY**
| Model | Cascadia, Sterling |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2012 |
| Product-oem | 1a0202880003, A0527743003, 2400906 |
| Height | 42.37" |
| Width | 38.00" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Superseded to Part# FR59OCBO
**NO WARRANTY**