Freightliner Radiator
Fit 2008 – 2013 Freightliner M2 with ISC Engines, MM Model, 106 Business Class
2008 – 2009 Sterling Q Acterra Model
Freightliner Radiator
Fit 2008 – 2013 Freightliner M2 with ISC Engines, MM Model, 106 Business Class
2008 – 2009 Sterling Q Acterra Model
| Model | M2, 106 Business Class, Acterra, MM Model, Sterling Acterra Model |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2013 |
| Product-oem | BHTCU078001, 05-25424-009, 0525425009, A05-25424-009, A0525424009, BHT CU080001, BHTM1682001, BHTT3152001, BHTX5432001, M1682001, T3152001, X5432001 |
| Height | 34.00" |
| Width | 31.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
Fit 2008 – 2013 Freightliner M2 with ISC Engines, MM Model, 106 Business Class
2008 – 2009 Sterling Q Acterra Model