GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
T.O.C.
Plastic Tanks Only
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
T.O.C.
Plastic Tanks Only
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 437588P |
| Height | 35.31" |
| Width | 25.43" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
T.O.C.
Plastic Tanks Only