-
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 3MF5490M |
| Height | 38.87" |
| Width | 33.50" |
| Depth | 3.43" |
| Make | Bus |
| Product Type | Cores |
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Bus & motor home
Radiator Tanks And Parts
Ford
- Ford
- N/A
2.00 diameter hose connections, and a 1/4″ NPT flange for a drain/expansion fitting. ”
CORE DIMENSIONS
N/A
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Bus & motor home
Cardinal
- Cardinal
- N/A
Cardinal Bus Charge Air Cooler
Available Recore Only
CORE DIMENSIONS
25.25"
- 27.62"
- 2.75"
- 3.50"
- 3.5"
Bus & motor home
Marmon
- Marmon
- N/A
Marmon Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
30.31"
- 25.00"
- 2.25"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Thomas Bus
- Thomas Bus
- N/A
Thomas Bus
CORE DIMENSIONS
30.50"
- 25.75"
- 2.12"
- 1.37" Upper Left
- 1.37" Lower Right
Bus & motor home
Blue Bird
- Blue Bird
- N/A
Bluebird Charge Air Cooler
Motor Coach with Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
50.75"
- 21.00"
- 2.25"
- N/A
- N/A
Bus & motor home
Setra bus
- Setra bus
- N/A
Setra Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
25.75"
- 24.12"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Radiators
Blue Bird
- Blue Bird
- BLUEBIRD,CARPENTER
Bluebird Radiator
1994 – 1999 Bluebird/Carpenter Bus
Customer solder OEM Brackets to Tank
CORE DIMENSIONS
N/A
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Bus & motor home
Motor Homes
- Motor Homes
- N/A
Motor Home Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
22.37"
- 30.25"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"




Product Comment