International Radiator1987-1992 International
* Also availabe as Recore *
International Radiator1987-1992 International
* Also availabe as Recore *
| Model | 4400 Series, 7300 Series |
|---|---|
| Year-from | 1993 |
| Year-to | 1996 |
| Product-oem | 3MF5490M |
| Height | 31.25" |
| Width | 25.78" |
| Depth | 1.75" |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator1987-1992 International
* Also availabe as Recore *