2007-2009 International Eagle 9200i-9400i
2007-2009 International Eagle 9900i-ix
2009-2009 International PayStar 5000 Series
2008-2015 International ProStar
2007-2015 International TranStar 8600 Series
2007-2009 International Eagle 9200i-9400i
2007-2009 International Eagle 9900i-ix
2009-2009 International PayStar 5000 Series
2008-2015 International ProStar
2007-2015 International TranStar 8600 Series
| Model | 9900 Series, PROSTAR |
|---|---|
| Year-from | 2007 |
| Year-to | 2010 |
| Product-oem | 12C01012001, 2001-3533, 20013533, 239178, 2591554-C91, 2591554C91, 2591558-C91, 2591558C91, 2591559-C91, 2591559C91, 2601433C91, 3E0113500000, 42002351, 437307P, 503417946-01, 50341794601, 58011201669, 5801201667, 5A070573, 6400-20, 640020, 6420, CTVTU-8143-3, HDC010237, HDC010550, NAV19, S6420F, S6420PA |
| Height | 40.18" |
| Width | 27.375" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Upper Left |
| Outlet | 2.50" Lower Right |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2007-2009 International Eagle 9200i-9400i
2007-2009 International Eagle 9900i-ix
2009-2009 International PayStar 5000 Series
2008-2015 International ProStar
2007-2015 International TranStar 8600 Series