**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
| Model | 357, 387 |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 239127, 8135, HDC010420, RC2383, S8135 |
| Height | 36.25" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Middle |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387