**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
| Model | 357, 387 |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 07-06657-A053, 0706657A053, 239127, 41135, 8135, HDC010420, S8135 |
| Height | 36.25" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Middle |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387