1999-2007 Kenworth T800W Cross-Flow
Core# 9573R4
1999-2007 Kenworth T800W Cross-Flow
Core# 9573R4
| Model | T800, C500 |
|---|---|
| Year-from | 2005 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 1A020260, 239080, 437599, 559080, 6500-23, 650023, E2860, HDC010836, KEN27, X5308, X5717-06, X571706, 2400834, 6523, S6523 |
| Height | 45.75" |
| Width | 32.75" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Upper Left |
| Outlet | 2.50" Lower Right |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1999-2007 Kenworth T800W Cross-Flow
Core# 9573R4