2007-2014 Mack LEU Series
2007-2014 Mack LEU Series
| Model | LEU Model |
|---|---|
| Year-from | 2007 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | 1003692BS, 21099929, 21830336, 239046, 3MF5584M, 437232S, 7300-34, 7300-44, 730034, 730044, 7334, HDC010192, X7334 |
| Height | 38.75" |
| Width | 27.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.31" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2007-2014 Mack LEU Series