Mack Radiator
Fits 1995-2001 Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Product OEM
| Model | CS300, MIDLINER, MS Model |
|---|---|
| Year-from | 1988 |
| Year-to | 1993 |
| Product-oem | 239477, 4103-50101-67292, 41035010167292, 437144, 5000542933, 50233100, 7300-04ST, 730004ST, 7304, HDC010211, MAC04, S7303, S7304F, SRK7144 |
| Height | 30.4375" |
| Width | 22.375" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
- Truck
- Radiators
- Mack
- MS Model,CS300,MIDLINER
- 30.4375"
- 22.375"
- 2.00"
- 2.00" Top Left
- 2.50" Bottom Left
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Volvo
- Volvo
- VN,VNL
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
CORE DIMENSIONS
- 31.12"
- 2.62"
- 3.75"
- 3.75"
Truck
Radiators
Mack
- Mack
- MS Model,MIDLINER,CS300
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
CORE DIMENSIONS
- 22.375"
- 2"
- 4.00"
- 4.00"
Truck
Crane Carrier
- Crane Carrier
- N/A
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
CORE DIMENSIONS
- 19.00"
- 2.00"
- 4.00 "
- 4.00"
Truck
Radiators
Mack
- Mack
- CS300,MS Model,CS200
1995-2001 Mack Midliner
CORE DIMENSIONS
- 22.375"
- 2.00"
- 2.00" Top Left
- 2.50" Bottom Left
Truck
Radiators
International
- International
- N/A
2008-2010 International PayStar 5000 Series
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Kenworth
- Kenworth
- C500B
CORE DIMENSIONS
- 41.25"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
International
- International
- 8100 Series
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
CORE DIMENSIONS
- 26.31"
- 2.25"
- 4.00"
- 4.00" 1.00" Bottom Right 1.25" Bottom Left
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
CORE DIMENSIONS
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A



Product Comment
Mack Radiator
Fits 1995-2001 Mack Midliner
*Available in Solder On Only*