2002-2007 Mack CV Granite/1998-2004 Mack RD Series
2002-2007 Mack CV Granite/1998-2004 Mack RD Series
| Model | CV 713, CV GRANITE, RD Model, RL Model, RS Model |
|---|---|
| Year-from | 2004 |
| Year-to | 2008 |
| Product-oem | 20961102102, 239202, 25174124, 3MF5527BM, 437221, 437221S, 7300-07ST, 730007ST, 7307, S7307, S7307PA |
| Height | 27.50" |
| Width | 34.6875" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2002-2007 Mack CV Granite/1998-2004 Mack RD Series