2002-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*
2002-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*
| Model | 7400 Series |
|---|---|
| Year-from | 2001 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 16330, 1E5600, 1S5600, 222213, 2586044C1, 3E10012, 3E9634, 7E745G, BTCEX1134E, C-NV9K, CB-NV9K, CBNV9K, CNV9K, FLX010728, IE5600, NAV16416, SRMIHC9K |
| Height | 41.00" |
| Width | 24.62" |
| Depth | 2.50" |
| Inlet | 4.50" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | International |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2002-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*