2003-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*
2003-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*
| Model | 9100 Series, 9200 Series, 9900 Series, 7600 Series |
|---|---|
| Year-from | 1999 |
| Year-to | 2005 |
| Product-oem | 00637606, 18122, 1IHDAC91, 1S5128, 222232, 2508432C1, 2586329C91, 2587235C1, 2587236C91, 2587236C92, 3589553F91, 3589553F92, 441264, 56258XC, BTC ��������� 1134A, IE5613, NAV16425N, RHT-082 |
| Height | 41.00" |
| Width | 24.625" |
| Depth | 1.62" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | International |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2003-2007 International WorkStar 7000 Series
*MAKE NOTE ON INLET MEASUREMENTS*