Peterbilt
Peterbilt
| Model | 379, 387 |
|---|---|
| Year-from | 2002 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 07-06657-A073, 07-06657A073, 0706657A073, F31-6052, F316052 |
| Height | 41.50" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 2.81" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Peterbilt