**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
| Model | 387 |
|---|---|
| Year-from | 2006 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 8135, HDC010420 |
| Height | 36.25" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 3.25" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Kenworth
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387