1995-2007 Kenworth T600 & T800
Product OEM
| Model | T600, T800 |
|---|---|
| Year-from | 1994 |
| Year-to | 2005 |
| Product-oem | 02001107, 1A020256, 2101-2503, 21012503, 239312, 2400091, 2403356, 40213, 437362, 6500-10BT, 650010BT, D4600-8095, D46008095, HDC010019, K180-19298, K18019298, KEN06, RC2355, SRM6213, T600-5, X-4048, X-5101-2, X-5102-1, X-5601-10, X-5601-8, X4048, X5101-02, X5101-10, X510110, X51012, X51021, X5601-08, X560108, X560110, X56018 |
| Height | 40.00" |
| Width | 28.75" |
| Depth | 3.50" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
- Truck
- Radiators
- Kenworth
- T800,T600
- 40.00"
- 28.75"
- 3.50"
- 2.50" Top Left
- 3.00" Bottom Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
- Kenworth
- N/A
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
CORE DIMENSIONS
- 27.43"
- 2.00"
- 2.50" Top Left
- 2.50" Bottom Right
Truck
Radiators
Volvo
- Volvo
- VNL,VN
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 35.37"
- 2.00"
- 2.50" Top Left
- 2.50" Bottom Right
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
CORE DIMENSIONS
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A
Truck
Volvo
- Volvo
- VN,VNL
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
CORE DIMENSIONS
- 31.12"
- 2.62"
- 3.75"
- 3.75"
Truck
GMC
- GMC
- KODIAK,TOPKICK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
- 26.25"
- 1.75"
- N/A
- N/A
Truck
Crane Carrier
- Crane Carrier
- N/A
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
CORE DIMENSIONS
- 19.00"
- 2.00"
- 4.00 "
- 4.00"
Truck
Radiators
Mack
- Mack
- MS Model,MIDLINER,CS300
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
CORE DIMENSIONS
- 22.375"
- 2"
- 4.00"
- 4.00"
Truck
Radiators
Volvo
- Volvo
- WG
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
CORE DIMENSIONS
- 26.06"
- 2.00"
- N/A
- N/A




Product Comment
1995-2007 Kenworth T600 & T800