GMC Radiator
1991 – 1993 Chevy/GMC 40/50/60 Conventional/School Bus
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
GMC Radiator
1991 – 1993 Chevy/GMC 40/50/60 Conventional/School Bus
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
| Model | C40, C50, C60, C6000, C70, C7000 |
|---|---|
| Year-from | 1991 |
| Year-to | 1996 |
| Product-oem | 20859, 437383P, CU1226, GMC11, GMC25, REA41-1226A, REA411226A |
| Height | 31.43" |
| Width | 23.31" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.00" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
1991 – 1993 Chevy/GMC 40/50/60 Conventional/School Bus
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only