GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 20751, 231836, 437584P, 52457675, 7584, GMC14, S7584, SRK1836 |
| Height | 31.43" |
| Width | 25.43" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only