GMC Radiator
1991 – 1993 Chevy/GMC 40/50/60 Conventional/School Bus
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
GMC Radiator
1991 – 1993 Chevy/GMC 40/50/60 Conventional/School Bus
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only
| Model | C40, C50, C60, C6000, C70, C7000 |
|---|---|
| Year-from | 1991 |
| Year-to | 1996 |
| Product-oem | 20859, 437383P, CU1226, GMC11, GMC25, REA41-1226A, REA411226A |
| Height | 31.43" |
| Width | 23.31" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.00" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
1991 – 1993 Chevy/GMC 40/50/60 Conventional/School Bus
E.O.C and T.O.C
Plastic Tanks Only