Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219952, 234876A, 234876A1, 234882A1, 239739A1, 239739A2, R5976 |
| Height | 18.50" |
| Width | 19.37" |
| Depth | 4.00" |
| Make | Case |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM