Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
“
Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1102189, 239384, VAB1102189 |
| Height | 27.37" |
| Width | 25.06" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
“