1996-2007 Mack LE Series
PTO 6.75″ x 6.75″; 5″ from Left; 12″ from Right; 9″ from Bottom
1996-2007 Mack LE Series
PTO 6.75″ x 6.75″; 5″ from Left; 12″ from Right; 9″ from Bottom
| Model | LE Model |
|---|---|
| Year-from | 1996 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 1003521, 239183, 2400664, 3MF5519, 3MF5535, 3MF5540, 437224, 44226, 7300-19BT, 730019, 730019BT, HDC010046, RC2389, S8173LE, SRK7169, X-3725-16, X372516 |
| Height | 39.00" |
| Width | 26.81" |
| Depth | 2.37" |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1996-2007 Mack LE Series
PTO 6.75″ x 6.75″; 5″ from Left; 12″ from Right; 9″ from Bottom