**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387
| Model | 357, 387 |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 239127, 8135, HDC010420, RC2383, S8135 |
| Height | 36.25" |
| Width | 34.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 3.00" Bottom Middle |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
**NEED SAMPLE UNIT**
Late Model Peterbilt 387