Volvo Radiator
Volvo VN, VNL Series
2005 – 2007 Mack CX Vision
CAC-WGM30C
Condenser-41615
**Customer must reuse their drain plug (petcock)
Volvo Radiator
Volvo VN, VNL Series
2005 – 2007 Mack CX Vision
CAC-WGM30C
Condenser-41615
**Customer must reuse their drain plug (petcock)
| Model | VN, VNL, CX |
|---|---|
| Year-from | 2003 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 1003630, 1003630A, 2001-4603, 20014603, 20516048, 20984813, 25176910, 3MF5544M4, 3MF5574M4, RC2352, S8009, S8009PA, VOL09 |
| Height | 35.50" |
| Width | 35.00" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Mack, Volvo |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Volvo Radiator
Volvo VN, VNL Series
2005 – 2007 Mack CX Vision
CAC-WGM30C
Condenser-41615
**Customer must reuse their drain plug (petcock)