International Harvester Radiator
Fits the 395, 495, 595, 685, 695, 895, 995 Models(All With Two Wheel Drive)
International Harvester Radiator
Fits the 395, 495, 595, 685, 695, 895, 995 Models(All With Two Wheel Drive)
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1536373C1, 219538, 437857, R2751 |
| Height | 18.25" |
| Width | 18.00" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.50" Top Right |
| Outlet | 1.50" Bottom Right |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Harvester Radiator
Fits the 395, 495, 595, 685, 695, 895, 995 Models(All With Two Wheel Drive)