International Harvester Radiator
Fits M, MD, Super M & Super MDV
Rubber Mount Pad Suggested
Product OEM
| Product-oem | 219557, 351798R92, 352629R92, 437882, IHS449, R0425 |
|---|---|
| Height | 21.75" |
| Width | 18.75" |
| Depth | 1.62" |
| Inlet | 2.00" Top Center |
| Outlet | 2.00" Lower Right |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- International Harvester
- N/A
- 21.75"
- 18.75"
- 1.62"
- 2.00" Top Center
- 2.00" Lower Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
- Allis Chalmers
- N/A
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 24.62"
- 3.50"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Backhoe Radiator
CORE DIMENSIONS
- 19.25"
- 1.87"
- 2.25" Top Left
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 3.12"
- 2.25" Top Right
- 2.25" Bottom Right 1.75" Top Right 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 3.50"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Ford Ag
- Ford Ag
- N/A
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.00"
- 4.50"
- 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
CORE DIMENSIONS
- 21.87"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
CORE DIMENSIONS
- 18.18"
- 2.75"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.62"
- 1.62"
- 2.25" Top Center
- 2.00" Bottom Left




Product Comment
International Harvester Radiator
Fits M, MD, Super M & Super MDV
Rubber Mount Pad Suggested