John Deere Radiator
Fits 8450 Model
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 031083, 1A11243, 219939, AR93889, HDC010326PA, R4984, RE21557, WURE21557 |
| Height | 34.43" |
| Width | 27.54" |
| Depth | 3.43" |
| Inlet | 2.25" Top Center |
| Outlet | 2.75" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- John Deere
- N/A
- 34.43"
- 27.54"
- 3.43"
- 2.25" Top Center
- 2.75" Bottom Left
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
CORE DIMENSIONS
- 19.37"
- 4.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.62"
- 1.62"
- 2.25" Top Center
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Ford Ag
- Ford Ag
- N/A
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.00"
- 4.50"
- 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
CORE DIMENSIONS
- 13.75"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 2.12"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.75"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
CORE DIMENSIONS
- 21.75"
- 2.75"
- N/A
- N/A




Product Comment
John Deere Radiator
Fits 8450 Model