John Deere Core
G Model
1.37 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
G Model
1.37 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 280655 |
| Height | 21.50" |
| Width | 19.00" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
G Model
1.37 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“