John Deere Core
GP Model
1.25 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
GP Model
1.25 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 281445 |
| Height | 17.50" |
| Width | 18.50" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 Model
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
Ford Ag
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
GP Model
1.25 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“