2004 Freightliner MB55 J Model
2004 Freightliner MT45-MT55 V Model
Bar and Plate Design
2004 Freightliner MB55 J Model
2004 Freightliner MT45-MT55 V Model
Bar and Plate Design
| Model | MT45, MT55 |
|---|---|
| Year-from | 2004 |
| Year-to | 2012 |
| Product-oem | 1SA00305R, 222233 |
| Height | 24.12" |
| Width | 27.25" |
| Depth | 2.12" |
| Make | Freightliner |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2004 Freightliner MB55 J Model
2004 Freightliner MT45-MT55 V Model
Bar and Plate Design