2008 Mack CHU & GU Models
2008-2015 Volvo VHD Series
2008 Mack CHU & GU Models
2008-2015 Volvo VHD Series
| Model | CX Vision |
|---|---|
| Year-from | 2004 |
| Year-to | 2005 |
| Product-oem | 20031210140143, 2MF55AM, 3MD545AM, 85955, C-MK19E, CMK19E |
| Height | 32.50" |
| Width | 23.00" |
| Depth | 2.75" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008 Mack CHU & GU Models
2008-2015 Volvo VHD Series