2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
Plastic & Aluminum
2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
Plastic & Aluminum
| Model | T660, W900L |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | 1103410, 205007, 239031, 40174, 6500-17, 650017, 7700-34, 770034, BT-8174, BT8174, F31-6088, F31-6088-1103410, F316088, F3160881101120, F3160881103410, F3160881105100, HDC010405, HDC010492, LHRP788, N4020001, S8174 |
| Height | 40.50" |
| Width | 31.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Kenworth |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2011 Kenworth T660
2008-2014 Kenworth W900
Plastic & Aluminum