International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
Comes with all the brackets
* SPECIAL BUILD *
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
Comes with all the brackets
* SPECIAL BUILD *
| Model | 9400 Series |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1994 |
| Product-oem | 1514705-C93, 1514705C93, 2101-3519, 21013519, 213519, 239394, 437178, 6421, FLX000775, HDC010094, NAV23, S6421, SRK7178, X-3864-10, X386410 |
| Height | 42.75" |
| Width | 27.75" |
| Depth | 2.25" |
| Inlet | 2.50" Upper Left |
| Outlet | 2.50" Lower Right |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
Comes with all the brackets
* SPECIAL BUILD *