International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
O.E. Version
Comes with all the brackets
4 ROW CORE
- MUST VERIFY IF CUSTOMER NEEDS DIMPLED TUBES AND A BAFFLE
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
O.E. Version
Comes with all the brackets
4 ROW CORE
| Model | 9400 Series |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1994 |
| Product-oem | 1666413C93, 1674229C92, 1674229C94, 1A16241, 2101-3518, 21013518, 239393, 45600, 8200, FLX000719, HDC010054, HDC010418, NAV20, S8200, SRK7177, X-3864-5, X-3864-8, X38645, X38648 |
| Height | 42.75" |
| Width | 28.00" |
| Depth | 2.62" |
| Inlet | 2.50" Upper Left |
| Outlet | 2.50" Lower Right |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
O.E. Version
Comes with all the brackets
4 ROW CORE