International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
Comes with all the brackets
* SPECIAL BUILD *
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
Comes with all the brackets
* SPECIAL BUILD *
| Model | 9400 Series |
|---|---|
| Year-from | 1989 |
| Year-to | 1994 |
| Product-oem | 1514705-C93, 1514705C93, 2101-3519, 21013519, 213519, 239394, 437178, 6421, FLX000775, HDC010094, NAV23, S6421, SRK7178, X-3864-10, X386410 |
| Height | 42.75" |
| Width | 27.75" |
| Depth | 2.25" |
| Inlet | 2.50" Upper Left |
| Outlet | 2.50" Lower Right |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
Fits 1990 – 1994 9400 Series
Comes with all the brackets
* SPECIAL BUILD *