GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00 c.l.- 6 plate Oil Cooler in left tank
“
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00 c.l.- 6 plate Oil Cooler in left tank
“
| Model | C5500, C60, C6000, C70, C7000 |
|---|---|
| Year-from | 1990 |
| Year-to | 1996 |
| Product-oem | 0437189P, 231232, 2400046, 437189P, 89018626 |
| Height | 27.50" |
| Width | 25.37" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00 c.l.- 6 plate Oil Cooler in left tank
“