Caterpillar Radiator
D-398
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 223112, 229508, S8094, W3705 |
| Height | 38.00" |
| Width | 38.12" |
| Depth | 4.00" |
| Inlet | 3.50" |
| Outlet | 3.5" |
| Make | Caterpillar |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Mitsubishi
- Mitsubishi
- N/A
Mitsubishi Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- 21.50"
- 2.00"
- 1.75" Top Left
- 1.75" Bottom Right
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
- Caterpillar
- N/A
1 mounting flange
2 brackets
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Cat Forklift
- Cat Forklift
- N/A
Caterpillar Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- 21.25"
- 2.00"
- 1.75"
- 1.75"
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
CORE DIMENSIONS
- 16.50"
- 2.12"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
- Bobcat
- N/A
Bobcat Radiator
Fits 645, 743, 743B & 743DS Models
CORE DIMENSIONS
- 11.37"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00" 1.25" 1.25"
Lift Trucks & Equipment
Radiators
GMC
- GMC
- N/A
Generator Radiator
GMC Powerunit
CORE DIMENSIONS
- 25.62"
- 2.12"
- 1.75" Top Center
- 2.00" Bottom Right
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
CORE DIMENSIONS
- 17.00"
- 2.12"
- 4.00"
- 4.00"
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
- Nissan
- N/A
Nissan Fork Lift Radiator
Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 18.25"
- 2.00"
- 1.37" Upper Right
- 1.37" Lower Left





Product Comment
Caterpillar Radiator
D-398