Freightliner Radiator
Fits 2003 – 2007 Freightliner Columbia with Detroit Engine
CAC-FL5L2 / FL5L2-MAX
Condenser-40613
Freightliner Radiator
Fits 2003 – 2007 Freightliner Columbia with Detroit Engine
CAC-FL5L2 / FL5L2-MAX
Condenser-40613
| Model | Century, Columbia |
|---|---|
| Year-from | 2003 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 2001-1716, 20011716, 239326, 2400145, 437370F, 8000-24WF, 800024WF, 8024, A9450, BHT-A9450, BHT-D0535, BHT-D9526, BHTA9450, BHTD0535, BHTD9526, D0535, D9526, FRE24F, HDC010154, S8024PA, SRM8044WF |
| Height | 41.93" |
| Width | 30.71" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Surge Tanks
International
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
Fits 2003 – 2007 Freightliner Columbia with Detroit Engine
CAC-FL5L2 / FL5L2-MAX
Condenser-40613